Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego Pace Control to dobra aplikacja biegowa?

Po tym jak Endomondo przestało funkcjonować, wiele osób zaczęło poszukiwać alternatywy. Wśród nich byłem również i ja. Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju aplikacji rejestrujących treningi. Dlaczego moją uwagę przykuł Pace Control i dlaczego to właśnie ta aplikacja biegowa ostatecznie wylądowała na moim telefonie?



Decyzja o wyłączeniu Endomondo, bardzo popularnej aplikacji rejestrującej treningi, dla wielu było szokiem. Tysiące osób przyzwyczajonych do korzystania z tej apki zaczęło szukać alternatywy. Ja znalazłem bardzo ciekawą produkcję o nazwie Pace Control. Poniżej moje wrażenia po kilku treningach z wykorzystaniem tej aplikacji.

Po pierwsze – Pace Control to prosta aplikacja

Pace Control to w 100% polska produkcja. Jej autorem jest Piotr Bieniek. W istocie jest to jednak sprawa drugorzędna (kto ją stworzył). Najważniejsza jest bowiem funkcjonalność. I tutaj Pace Control wypada - w mojej ocenie – całkiem przyzwoicie. Aplikacja jest prosta i bardzo czytelna w obsłudze. Nie wymaga wygenerowania konta, potwierdzenia e-mailem itp. Wystarczy ją zainstalować i nacisnąc „start”. Oczywiście niektórzy słusznie zauważą, że nie samym pomiarem dystansu czy tempa biegacz żyje, ale dla tych mniej wymagających (takich jak ja) Pace Control wystarcza w zupełności.

Po drugie - Pace Control to dokładna aplikacja

To, co sprawiło, że Pace Control zastąpiła na moim telefonie Endomondo, to przede wszystkim dokładność w pomiarach pokonanego dystansu. Miałem już kilka apek, które mierzyły przebiegnięte kilometry, ale jeszcze żadna nie była tak dokładna (niemal co do pojedynczych metrów) jak produkt Piotra Bieńka. Do tej pory najbliżej rzeczywistości było Endomondo, ale obecnie „numerem 1" pod względem dokładności jest Pace Control.

Czy są jakieś wady?

Pace Control zawiodło mnie póki co tylko raz – gdy podczas zwykłego spaceru przemieszczałem się z wyłączonym wyświetlaczem telefonu. Po kilku minutach aplikacja po prostu przestała "zczytywać” dane GPS. Myślę, że to był jakiś incydent, ale – jeśli mam być szczery – dla mnie bez większego znaczenia. Dlaczego? Bo gdy biegam (a do tego głównie ta aplikacja będzie mi służyła), to wyłączam w telefonie możliwość samoistnego wygaszenia ekranu (żeby potem nie poświęcać uwagi na odblokowywania ekranu telefonu). 

Podsumowanie

Pace Control to przede wszystkim prosta aplikacja biegowa, która zapewnia to czego najbardziej potrzebuję podczas treningów: wiarygodny pomiar przebytego dystansu, a w konsekwencji rzeczywisty odczyt tempa. Szybko łączy z GPS-em i nie zamula. Co istotne - aby korzystać z Pace Control nie trzeba zakładać specjalnego konta czy podawać jakichkolwiek danych. Nie ma również inwazyjnych reklam, czy też jakichkolwiek przypomnień o wykupieniu wersji "pro". Treningi można zapisywać w plikach .GPX, a następnie eksportować do zewnętrznych narzędzi (np. w celach analitycznych lub statystycznych).

W efekcie produkt ten może być zupełnie wystarczający dla zdecydowanej większości biegaczy, dla których najważniejsza jest dokładność pomiaru dystansu i aktualnego tempa. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Są plany na nową dzielnicę Pelplina. Ma być stacja paliw, budynki usługowe i nowe tereny mieszkaniowe

Jeśli pelplińscy radni uchwalą zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, to na obszarze obejmującym fragment nieużytków wzdłuż ul. Starogardzkiej (za siedzibą Pelkomu) możliwa będzie realizacja nowej zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej (w tym mieszkań komunalnych). Dodatkowo projekt przewiduje realizację na tym terenie nowej stacji paliw, budynków usługowych związanych z obsługą pojazdów oraz budynków z zakresu handlu, gastronomii i administracji. Pierwsza koncepcja nowej dzielnicy Pelplina pojawiła się jeszcze w 2010 roku. Wówczas to Rada Miejska w Pelplinie uchwałą nr XL/379/2010 z dnia 14 października 2010 r. przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który przewidywał m.in. że na fragmencie działki o powierzchni 4,42 ha tuż za siedzibą spółki Pelkom (wzdłuż ulicy Starogardzkiej) będzie można realizować zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.  Później ta koncepcja uległa zmianie. Zamiast realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej pelplińscy r...

WAŻNE! Będą zmiany w miejscowych planach dla części Gminy Pelplin (warto wiedzieć)

Burmistrz Pelplina wydał obwieszczenie o podjęciu czterech uchwał w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w obrębach ewidencyjnych: Pelplin, Rajkowy, Ropuchy i Rożental. Najważniejsza wydaje się być uchwała dot. obszaru między ulicą Sambora, Wybickiego i obwodnicą Pelplina oraz uchwała dot. obszaru obejmującego fragmenty dróg wojewódzkich nr 229 i 230 oraz drogi powiatowej nr 2718G. Osoby zainteresowane mogą składać uwagi do proponowanych planów w terminie do 9 lutego 2021 r. Nowy miejscowy plan dla terenu w rejonie ulic: Sambora, Wybickiego i aleja Kociewska W dniu 30 września 2020 r. Rada Miejska w Pelplinie podjęła uchwałę nr XXII/200/20 w/s przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego fragment miasta Pelplina w rejonie ulic: Sambora, Wybickiego i aleja Kociewska. Granica opracowania miejscowego planu przedstawiona jest poniżej na mapie: Co istotne - wskazany obszar ma być ...

Pelplin, Gniew czy Skarszewy – która z tych gmin była najmocniej zadłużona?

Zdaniem Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) gminę Pelplin na koniec 2019 r. zamieszkiwało 16 166 osób. Na terenie gminy Gniew żyło 15 443 osób. Z kolei gminę Skarszewy na koniec 2019 r. zamieszkiwało wg GUS 14 924 osób. Patrząc przez pryzmat populacji wspomniane gminy są do siebie podobne. Ale czy to samo będziemy mogli powiedzieć, gdy spojrzymy przez pryzmat zadłużenia? Okazuje się, że nie bardzo... Dlaczego porównuję ze sobą gminy Pelplin, Gniew i Skarszewy? Po pierwsze: mieszka w nich zbliżona liczba ludzi. Wszystkie te gminy są do siebie podobne, a dodatkowo leżą w obrębie ok. 50 km. Wręcz naturalnie nadają się zatem do tego, aby je porównywać ze sobą. Po drugie: wysokość samorządowego długu bardzo często determinuje odpowiedź na wiele pytań typu: „Dlaczego ulica XYZ nie ma chodnika?”, „Kiedy zostanie wylany asfalt na drodze dojazdowej do mojego osiedla”, „Dlaczego szkoła moich dzieci musi zostać zamknięta?”. Warto bowiem wiedzieć, że obsługa gminnego długu bardzo często gener...